Czy warto kupić suwnicę?

Suwnice do domowej siłowni spotykane są na wielu siłowniach. Chyba śmiało można powiedzieć, że żadna siłownia nie ma szans na to, aby przetrwać bez takiej maszyny. Warto przyjrzeć się ofertom współczesnych producentów, ponieważ wiele maszyn dostępnych jest również dla domu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jej rozmiary. Do wyboru są bowiem takie urządzenia, które będzie można umieścić tylko i wyłącznie na siłowni. Takich suwnic należy unikać, ponieważ może być problem z dostrzeżeniem możliwości, które takie maszyny są w stanie zapewnić.

Kto powinien korzystać z suwnic?

Warto czy też nie kupić suwnicę do użytku własnego? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Wszystko zależne jest od tego, jaki ktoś stawia sobie cel treningowy. Warto jednak wiedzieć, że suwnice polecane są w szczególności dla osób, które walczą z powrotem do sprawności po przeżytej kontuzji. Trzeba jednak mieć na względzie to, że dla osób całkowicie sprawnych suwnica powinna być tylko dodatkiem. Nie tylko podstawą, ponieważ mięśnie mogą rozwijać się w nieprawidłowy sposób. Z uroków tej maszyny mogą skorzystać osoby, które stawiają na sporty sylwetkowe. Dlaczego? Ponieważ będą oni w stanie pozwolić sobie na izolację poszczególnych partii mięśniowych. Kobiety chętnie ćwiczą przy takich maszynach, ponieważ niektóre ćwiczenia będzie zdecydowanie łatwej przy nich wykonać. W szczególności powinny korzystać z suwnicy osoby, jakie stawiają w pierwszej kolejności na trening siłowy.

Ciekawostki związane z suwnicą

Jest ich kilka, które są w stanie sprawić, że zainteresowanie tą maszyną wzrośnie. Jedna z nich mówi o tym, że podczas wykonywania przysiadów przy udziale tej maszyny, można spodziewać się wyrzutu testosteronu w ilości mniejsze o 17%. Warto o niej pomyśleć, jeżeli ktoś chciałby być narażony na mniejszą liczbę kontuzji (nie można jednak zapomnieć o rozgrzewce i rozciąganiu), jak również przetrenowaniu (nawet, jeżeli ktoś na siłowni spędza dużo czasu). Wśród pań, jakie dużo trenują, króluje pojęcie Przysiady Smitha. Efekty, jakie są one w stanie dać (przy odpowiedniej regularności) są w stanie zadowolić całkiem sporą ilość osób. Jeżeli ktoś ma problemy ze stawami kolanowymi (jedna z najczęstszych dolegliwości wśród sportowców), będzie zadowolony z tego, że przy suwnicy ta partia ciała nie będzie tak mocno obciążona.

Trzeba jednak pamiętać, że cały trening nie może być oparty na tej maszynie. Może ona pojawiać się w każdym treningu, ale na pewno nie może być to przeważająca ilość czasu całej serii ćwiczeniowej.

Related Post