Popularna maszyna treningowa

Miłośnicy wolnych ciężarów, jak również trójboliści unikają jej jak ognia. Cała jednak rzesza pozostałych osób, które trenują na siłowni lub w zaciszu domowym wiedzą, że suwnice są w stanie zrobić dla ich ciała naprawdę wiele dobrego. Często trenerzy personalni bazują na takich maszynach, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że będzie to najlepsza propozycja dla amatorów. Jakie ćwiczenia można zaplanować przy udziale tego typu maszyn? Oto kilka przykładów jakie będzie można wykorzystać, planując własny trening.

Różne partie ciała

Już na samym wstępie należy powiedzieć,że suwnica na pozór może wyglądać niewinnie, ale przy tej okazji należy wspomnieć o tym, iż dzięki niej można trenować różne partie ciała. I tak na nogi dedykowane są takie ćwiczenia, jak:

  • przysiady, jakie można wykonywać z mniejszymi hantlami lub z większą sztangą,
  • zakroki,
  • spięcia łydek.

Kolejna partia ciała, która może zostać wytrenowana na suwnicy, to plecy. I tak można zdecydować się na wykonywanie takich ćwiczeń, jak wiosłowanie w opadzie tułowia, podciąganie australijskie bardzo popularny martwy ciąg. Barki na suwnicy to z kolei takie ćwiczenia, jak: wyciskanie żołnierskie w wersji na stojąco lub na siedząco. wyciskanie podchwytem, wyciskanie jednorącz, szrugsy, unoszenie suwnicy do brody. Na samym końcu należy wspomnieć o ćwiczeniach na klatkę.Tutaj można pozwolić sobie na:

  • wyciskanie na płasko, w skosie ujemnym lub dodatnim,
  • pompki pod różnym kątem nachylenia.

Zalety suwnicy

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, czy zakup tej maszyny będzie dobrym rozwiązaniem, warto spojrzeć na to, czy ma ona jakieś zalety. Oczywiście, że tak. Wśród korzyści jakie wynikać mogą z posiadania suwnicy należy wymienić duży poziom bezpieczeństwa, jeżeli ktoś trenuje samodzielnie. Nie potrzeba będzie dodatkowej asekuracji. Suwnica pozwala na dodatek na dźwiganie większych obciążeń. Nawet, jeżeli ktoś jest po świeżej kontuzji, może pozwolić sobie na trening. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby na sam początek nie przesadzić z dużą ilością obciążenia. Podczas treningu można pozwolić sobie na izolację mięśni. Suwnice polecane są również dla osób, które chcą uzupełnić swój trening siłowy. Na sam koniec (chociaż jest to równie ważne jak poprzednie zalety) należy dodać, że przy suwnicy mogą trenować osoby niepełnosprawne. Co więcej – te osoby, które mają także taką możliwość, mają szansę na wzmocnienie swojej rehabilitacji. Tym bardziej warto więc pokusić się o zakup takiej właśnie maszyny na siłownię.

Related Post